پشتیبانی تلفنی مشتریان
( 9:30 تا 13:30  -  15:30 تا 20:30 )
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing 01344830608  4 خط ویژه
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing  تلگرام فروشگاه
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing  ربات هوشمند تلگرام فروشگاه
سیستم کاربردی برای ماهیگیری در مرداب انزلی
359 بازدید
چهارشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing
مرداب انزلی در گذشته  با برخورداری از تنوع زیستی گیاهی و جانوری بی نظیر یکی از بهترین و مهمترین اکوسیستمهای کشورمون به شمار میرفت ولی متاسفانه با تردد کشتی‌ها و ناوگان های حمل کالا و عدم مهار فاضلابهای منتهی به تالاب و صید بیرویه  ،امروز شاهد مرگ تدریجی این تالاب با اهمیت هستیم هزارررررررررررررررررررررررررر افسوس  و وای بر ما که جوابی برای نسل های آینده نداریم!!!
 
متاسفانه رسوبات و لجن سیاه بستر مرداب فعالیت و تولید مثل ماهی‌ها رو تحت الشعاع قرار داده و باعث کاهش چشمگیر جمعیت ماهیهای بومی و مهاجر تالاب شده به خصوص جمعیت اردک ماهی و کپور خود مرداب انزلی بشدت کاهش پیدا کرده و در عوض تعداد ماهی اسبله به علت سازگاری با این شرایط سخت داره روز به روز بیشتر میشه!!!حدود 21 گونه ماهی در مرداب انزلی ثبت شده که بعضی گونه‌ها بصورت فصلی  و جهت تخمر ریزی به تالاب مهاجرت میکنن و بعضی گونه‌ها بصورت ثابت ساکن هستن که متاسفانه گونه های ثابت آسیب بیشتری دیدن!به هر حال از ماست که بر ماست!!!
اما برسیم به موضوع ماهیگیری در مرداب انزلی که دوستان زیادی از عدم موفقیت صید در این تالاب گلایه میکنن! بنابراین لازم دونستن تجربه خودم رو در این پست انعکاس بدم!
اولین کار انتخاب محل مناسب واسه صیده که دوستان باید محلی رو برای ماهیگیری انتخاب کنن که دور از هیاهو و آلودگی صوتی و مسیر قایقهای سواری باشه!محل مورد نظر تون باید دارای بافت گیاهی مطلوب باشه! یعنی هرچه تنوع گیاهی بیشتر باشه حشرات و لاروهای بیشتری رو در خودشون سکنا میده و در نتیجه ماهی های بیشتری در این مکانها جمع میشن!
مرحله بعدی انتخاب ماهی مورد صید و سیستم صیده که صید رایج در تالاب اردک ماهی و کپوره، من سیستم صید اردک ماهی رو در پستهای مربوطه مفصلا" توضیح دادم و توی آرشیو هست ولی واسه سیستم صید کپور دو روش کلیدی رو ترسیم کردم(سیستم کف خواب و سیستم ریسه شناور یا رو آبی) که با توجه به لجن بستر تالابه!توجه داشته باشین که وزنه‌ی شما پس از پرتاب نسبت به مکانهای مختلف در تالاب حدود10 الی 20 سانتیمتر و گاها" تا نیم متر درون لجن فرو میره و اگه فاصله ریسه تا وزنه انتهایی نخ لیدرتون رو تنظیم نکنین طعمه همراه قلابتون درون لجن مدفون شده و عملا" صید ماهی غیر ممکن میشه!
با ما بیشتر آشنا شوید
شیوه های پرداخت و ارسال
ما را دنبال کنید
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishingفروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishingفروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing
استفاده از مطالب سایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به  فروشگاه اینترنتی ماهیگیری‌‌ 3m3 می‌باشد.
3m3fishing.com - Copyright © 2013-2018 - All rights reserved.
پشتیبانی آنلاین
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing
فروشگاه لوازم و محصولات ماهیگیری 3m3fishing
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
قبلاً عضو شده ام، ورود به حساب کاربری
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحيح وارد نمائيد
ایجاد حساب کاربری
رمز عبور را فراموش کرده ام
مهدی محبوبی مقدمفروشگاه اینترنتی 3m301344830606آستارا - بازار ساحلی - بلوک 23 - پلاک 4623m3fishing.com3m3fishing.com - 3ئ3بهساهدل.زخئ - صصص.3ئ3بهساهدل.زخئ